hf
REKLAMY
Pokud máte v plánu pod jakýkoliv článek vložit reklamu, buďte alespoň té slušnosti a napište pár slov týkajících se daného textu... Ráda vám pak vyhovím. :-)

Jsme tak rozdílní?

15. června 2018 v 11:36 | Phera |  K zamyšlení
Jak komunikovat s muži? Jak je přimět chodit do zaměstnání? Jak je přesvědčit, aby pracovali na baráku?
Ne, toto opravdu nemá být článek plný pošahaných rad. Těch je všude po internetu plno. Spíš bych se k těmto rádoby návodům a radám vyjádřila.

Ehm… Opravdu? Opravdu je nutné neustále a donekonečna vymýšlet taktiky, jak něco chlapovi říct? Jak ho o něco požádat, jak se s ním bavit? Návod, jak mu říct tohle, návod na tohle. Jsou ty intriky a strategie opravdu nutné?

Proč panuje přesvědčení o tom, že s mužem je nutno zacházet jako s debilem?

Snad jsem v svém mládí příliš naivní, ale věřím, že toto opravdu není nutné. Jasně, je tu odlišná mentalita, párkrát jsem na to narazila.
Něco říkáte a on na vás kouká a nerozumí, vy jste naštvaná, protože předpokládáte, že by vám měl rozumět! Vždyť vycházíte ze souvislostí, ze situací, o kterých jste jim již říkaly, tak proč čumí jako vejr?
Chlapi, není to o tom, že by ženy mluvily v hádankách, anebo ve skrytých významech. Jen neopakujeme již známé věci, nechce se nám mluvit o něčem furt dokola. Předpokládáme, že vám to dojde, už se o tom hovořilo.

Chápu vyšší racionalitu mužů a větší emocionalitu žen. Existuje o tom již mnoho poznatků, souvisí to s množstvím testosteronu v těle, to má spojitost i s vyšší hravostí a soutěživostí u mužů. Ale i ženy mají dost vysoký podíl testosteronu v těle.
Sama jsem docela soupeřivá a potřebuju být nejlepší, s prohrou a neúspěchem se špatně srovnávám.

Žádné myty! Žádné návody! Když něco chci, tak to řeknu. Tečka. Když druhý nerozuměl, tak mu to zopakuju, pak maximálně ještě jednou. Není to ale doména jen mužů, toto se stává i u žen! Taky se najdou nechápavé jedinkyně (asi jsem vymyslela nový výraz, juch). Po třech výzvách už vidím důvod, být zlá. Hlavně mluvit přímo!

Totéž platí v komunikaci s námi. Není pravda to, že když říkáme ne, myslíme, vlastně ano a podobně. Vůbec! Tomuhle snad nemůže nikdo věřit! Je to jednoduché! Když říkám "ne", tak tím myslím "ne", když "ano", tak "ano" a když "nevím", tak prostě nevím a potřebuji si to rozmyslet, než řeknu "ano", či "ne".

Možná to někoho překvapí, ale nejde o obsah sdělované informace, ale o formu!
Na způsobu vyjádření jsem opravdu háklivá! Když zaznamenám v hlase druhého jakýkoliv tón nepřátelství, okamžitě se stavím do obranné pozice a reaguji jinak, než kdyby mi byla stejná věc řečená klidným a milým tónem.
To možná ženy intuitivně chápou, ale muži to příliš nevnímají a následně nemusí tušit, co nás tak nasralo. A ona to forma!

Ano, je to pekelně složité, ale i přesto se domnívám, že není bezpodmínečně nutné se k sobě navzájem chovat jako k retardům pouze proto, že někdo je muž a někdo žena. Na druhou stranu bych to asi nestavila rovnocenně, neboť si jasně musíme uvědomovat, že existují rozdíly biologické, psychické apod., ovšem to nejpodstatnější uvědomění by mělo být přeci jen to, že naproti sobě máme jiného "jedince".

Komunikace!

Také nejsme věštci, a když nám ten druhý neřekne, co mu vadí (myšleno na obě pohlaví), tak na to asi nepřijdeme! Tedy můžeme na to přijít, můžeme to odečíst z reakcí, ale někdy se to nemusí podařit docela, anebo se to nemusí vždy shledat s pochopením. Když už, také bychom měli vědět proč? Muži nejsou jediní, kteří prahnou po racionalitě. I my ženy chceme plno věcí pochopit, abychom se mohly vcítit a zařídit se podle toho.


Co tím chci říct? Přestaňme číst návody na to, jak se k sobě navzájem chovat a chovejme se úplně přirozeně. Nač číst články, zda mu zavolat druhý den po seznámení? Jednejme snad podle sebe, ne? Mám potřebu se mu ozvat? Tak se mu ozvu.
Mám doma lempla, který mě nechává splácet hypotéku, starat se o děti a nechat mě živit rodinu? Řešení snad také intuitivně dáme dohromady, ne?
A jak poznat, že se někomu líbíme? Podle článků na to stejně nepřijdeme. Snad jsme taky schopni odtušit. ;)
Když nám řekne, že nemá rád/a doteky někde na těle, tak také nepotřebujeme návod na to, abychom pochopili, že to nemáme dělat.


Milujme se a komunikujme.
Phera :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
| design by: nahodila-nahoda.cz | obrázky použity z google.cz | text v záhlaví: Dymytry |