hf
REKLAMY
Pokud máte v plánu pod jakýkoliv článek vložit reklamu, buďte alespoň té slušnosti a napište pár slov týkajících se daného textu... Ráda vám pak vyhovím. :-)

Studuji, cestuji, ne/žiji!

13. března 2017 v 11:09 | Phera |  Deník
Zdravím Tě zbloudilče,
Již dlouho a dlóuho jsem nepřidala nový článek. Nyní mám však jakousi potřebu celou tu dobu nějak shrnout a popsat.
Naposledy jsem možná zmiňovala, že se hlásím na VŠ. V tu dobu jsem ještě pracovala na plný úvazek v jednom domově pro seniory, avšak tato práce mi prudce nevyhovovala. Odmítala jsem se smířit s tím, že po tak dlouhých studiích plných útrap, bych měla skončit, jako utíračka prdelí, kterou ještě ke všemu buzeruje parta zmijí. Ano, ženský kolektiv je svinstvo.


Podala jsem si tři přihlášky. Hlásila jsem se na Psychologii, Fyzioterapii a Bohemistiku. Vzhledem k mému původnímu zaměření (střední zdravotnická škola - obor Zdravotnický asistent) jsem očekávala spíše úspěch v prvních dvou oborech. Jaký to ovšem paradox, dostala jsem se na Bohemistiku.
Ukončila jsem v práci hlavní úvazek a začala tam chodit pouze brigádně. Jisté typy lidí mi však naznačovaly, že tam pro mě není místo. Stále ty samé tři zmije, holička (nečti holčička), vyhořelá účetní (bývalá účetní trpící syndromem vyhoření) a bůh ví, čím byla ta třetí. Staniční sestra se mě ani neptala, kdy mám volno a úplně na pohodu mi nafrkala služby na celý měsíc. Když se mi poté ve škole udála změna rozvrhu, byl to neskutečný problém. Nemohla jsem nikam jet, nikam jít, byla jsem nonstop v jednom kole: raní, noční, dvanáctihodinové služby, škola.

V pátek ráno jsem šla do školy, vrátila jsem se ve dvě, do čtyř jsem se snažila spát a pak se připravovala do práce na noční. Vyjížděla jsem v pět, abych tam byla včas. O nočních jsem se snažila učit, ale to moc dobře nešlo. Po dvou nočních a zpraseném celém víkendu jsem se v neděli večer snažila dělat věci do školy. Ovšem když jste, jak praštění kladivem, jde to dost blbě, nakonec to vzdáte a jdete si raději lehnout. V noci ale samozřejmě nemůžete usnout, protože máte celý spánkový cyklus obrácený a ráno jdete do školy a musíte fungovat. Jééj!

To je peklo, do toho neustále slyšíte v práci, jak málo chodíte pracovat, ale vždyť jste tam přeci byli celý víkend a toto vám řeknou ve středu? Jenom proto, že ve středy jste si vydupali, že budete chodit pouze na osmičku, protože od tří máte školu? Aha! Ale že končím v sedm večer, v osm jsem teprve doma, musím se připravovat na následující den, vstávala jsem v půl páté a jsem celá mrtvá, to už nikdo nevidí.
Měli by být rádi, že jsem tam vůbec po tom, jak se ke mně celou dobu chovali, ještě chtěla chodit na brigády. Vyprávění o jejich chování by nejspíš vydalo na nový samostatný článek, a já se k tomu už vícekrát vracet nechci. Zkrátka neustálé buzerace, naschvály, schovávání věcí, pomluvy, zbytek si představíte.
Ke konci si zmije neustále stěžovaly, že mají moc služeb, protože je málo zaměstnanců. Zároveň mi jimi bylo vyčítáno, že jim beru služby.

Tak víš co, milý důchoďáku? Polib si prdel.

Po ukončení dohody o provedení práce jsem si již žádnou jinou smlouvu neobnovila. Sice jsem opět byla za lempla, co nechce pracovat, ale mám já tohleto zapotřebí? Spíš jsem se konečně rozhodla naplno věnovat škole, protože začínalo zkouškové období a já byla silně ve skluzu.

Nakonec jsem prolezla do dalšího semestru, ale byl to boj! Jednu zkoušku jsem podělala, takže si jí budu muset odložit do dalšího semestru. Ale co…

Rozhodla jsem se, že se už nebudu tak honit kvůli práci, anebo že se spíš nenechám takhle honit. Budu pracovat jako paní na úklid, takže si mohu svůj čas opravdu rozvrhnout, přijímat a odmítat zakázky podle svého a mzdu za hodinu si taky mohu určit sama.
Máme koupené lístky na Masters of Rock, což je můj dlouholetý sen, který mi letošní léto, doufám, nic nepřekazí!
Čeká mě ještě dovolená na Maltě. Já nikdy nebyla u moře a ani neletěla letadlem, takže se také velmi těším.
A konečně mám volné víkendy, takže mohu jezdit i domů za našima. Dříve se stávalo, že jsem se tam kvůli službám dostala třeba až po měsíci.
S přítelem se mi teď najednou žije lépe. Možná je to tím, že už nejsem tolik nervózní z práce.

Vše je najednou zalité sluncem. Opět si přijdu živá a mladá. Zažila jsem pár super akcí, tak bych se o ně do budoucna chtěla podělit na i blog. Snad konečně zaplním rubriku "cestování", anebo "fotky".

Hezký zbytek dne,
Phera
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 19. března 2017 v 17:09 | Reagovat

Užij si dovolenou, a doufám že tvé další pracovní příležitosti budou o mnoho pozitivnější! :-)

2 Intuice Intuice | E-mail | Web | 19. března 2017 v 19:06 | Reagovat

Obojí na plný úvazek se asi nedalo stíhat. Buď ráda, žes to neodnesla zdravím. Přeji příjemnou dovolenou! :-)

3 Alethea Alethea | Web | 20. března 2017 v 11:12 | Reagovat

Páni, tak to ťa obdivujem, že si takto zvládala školu aj prácu! Držím prsty v ďalšom štúdiu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
| design by: nahodila-nahoda.cz | obrázky použity z google.cz | text v záhlaví: Dymytry |