hf
REKLAMY
Pokud máte v plánu pod jakýkoliv článek vložit reklamu, buďte alespoň té slušnosti a napište pár slov týkajících se daného textu... Ráda vám pak vyhovím. :-)

Drahý? Pořádáme si nějaké zvířátko?

20. března 2017 v 14:00 | Phera
Dobrý den,
S Drahým dost často probíráme, jestli si pořídit, či nepořídit domácího mazlíčka, popřípadě, jaké by bylo nejvhodnější.

On by rád hada, jenomže já mám z hadů panický strach. Je mi jedno, jestli je jedovatý, či nejedovatý, i to že je za sklem nebo, že on ze mě bude mít větší strach, než já z něj! Zkrátka by mi přítomnost takového tvorečka navždy poznamenala spánek. Je mi líto, že Drahému odepírám takovouto věc, ale zkrátka musíme počítat s tím, že máme jednu místnost + kuchyň a v té jedné místnosti zkrátka člověk musí trávit čas.

Do budoucna si ráda představuji, že bydlíme dvoupatrovém domě a máme plno místností. Jedna z těch místností by mohla být s klidem pojmutá, jako "hadí místnost", kam by měl přístup pouze můj Drahý, který by se o toho plaza staral, a já bych s ním nemusela přijít do kontaktu. Třeba se mi to časem poštěstí.

Co dál? Rybičky? Jsou tiché, nedělají bordel, nevyžadují dohromady žádnou pozornost, ale mají jednu vadu - jsou (s prominutím) nudné.

Další možností by byla ještěrka. S tou už si dokážu představit soužití spíš. Dalo by se o tom i reálně uvažovat, ale stále to není společné přání. Ono tedy nemusí, ale já mám pořád takový pocit, že to zvíře by měli chtít oba stejně a tedy ho mít rádi oba stejně (něco jako děti).

Pes nepřipadá v úvahu - moc malý byt.

Nad kočkou jsme dost dlouho uvažovali reálně. Pak nám ale došlo, že by na ní byl byt opět malý a neměla by u nás žádné vyžití. Žádné šplhání po stromech, nic pořádného. Musela by si vystačit s tím, co by bylo, ale jelikož mnohým nábytkem nedisponujeme, bylo by to taky na fekál.
Kočka je ale jediné zvíře, které bychom si opravdu přáli oba, takže bychom se snad mohli hecnout a vytvořit pro budoucího mazlíčka (ale i pro nás) adekvátní prostředí.

Ráda bych měla nějakého zvířecího parťáka pro případy, kdy je Drahý v práci a já musím doma zůstat sama. Mít kolem sebe nějaký kožíšek, ke kterému bych se mohla přitulit.
Také jsem docela posera. Pořád žiju v pocitu, že u nás v bytě straší a přítomnost např. kočky by mě mohla trochu uklidnit.
Můžete si myslet, že jsem blázen, ale já mám opravdu strach, nemohu usnout, budím se. Zdají si mi hrozné sny o tom, že za zdí (vedle které máme bohužel postel, ale nejde to přeskládat jinak) je jakási zlá síla.

Teď mě napadlo, že bych možná mohla někdy napsat článek o tom, co strašidelného jsem v bytě, či v důchoďáku zažila. Založím si na to rubriku, to je nápad! Když si vzpomenu na svou poslední (anebo jakoukoliv jinou) noční v DD, je mi ještě teď divně.
Kurva, lidi! Tam straší, jako svině!

Ale neodbočujme. Když bychom tedy už konečně vyřešili, jaké zvířátko si pořídit, nastal by problém s tím, kde si ho pořídit. Já se absolutně nebráním si vzít zvíře z útulku, ale můj Drahý by rád mládě.
Zde je veliký rozpor. Já se nebráním tomu, vzít si např. nějaké malé koťátko, ale proč on by měl mít problém s tím, že je to zvíře z útulku? Vždyť i v útulcích jsou k sehnání koťátka, nebo štěňátka…

Připomíná mi to náš boj o to, jakou si pořídit lednici. Já jsem chtěla takovou normální, obyčejnou, ani vysokou, ani nízkou. Vlastně můj jediný požadavek byl, aby nebyla příliš vysoká, protože jsem prcek a u mnohých lednic jsem nedosáhla na horní polici.
Zato můj Drahý zásadně nechtěl mrazák nahoře. Dohadovali jsme se jakou dobu, a já mu stále nedokázala vysvětlit, že mně nevadí, když bude mrazák dole, ale zkrátka to nesmí být lednice, jako kráva.
Teď máme "zděděnou" miniledničku a je po dohadech. :D

Uvidíme, co a odkud mi bude do budoucna dělat bodyguarda před strašidlama. Anebo jestli vůbec něco. Sama už jsem se toho trochu vzdala a i jsem se tak napůl smířila, že asi nic nebude. Beztak se tím snažím pouze zaplácnout touhu po dítěti… O tom, ale třeba jindy.

Zdraví Vás převelice
Vaše Phera
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 21. března 2017 v 19:53 | Reagovat

Asi bych doporučovala ty rybičky nebo křečka :-)

2 Ester Ester | 30. března 2017 v 7:00 | Reagovat

Rybičky jsou takové nekontaktní zvíře a křeček nemá dlouhý život, takže když si na něj nejvíc zvykneš, tak ti umře. Podle mě, kočka může žít i v malém bytě, když se jí pořídí nějaké vyšší škrábadlo a přes den v pohodě vydrží v bytě sama - kočky spí až 20 hodin denně.

3 Liliana Landštejnská Liliana Landštejnská | Web | 25. května 2017 v 19:36 | Reagovat

Líbilo by se mi mít želvy nebo rybičky... ale to jsou také starosti a myslím, že ty kočky  doma stačí :-) Kočka může být klidně i v bytě, proč ne :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
| design by: nahodila-nahoda.cz | obrázky použity z google.cz | text v záhlaví: Dymytry |